Počet zobrazených článků: 6 (z celkem 6 nalezených)

Elektronické schvalování faktur v Centru Babylon
(Karel Korous, Blog, 11.03.2015)

Cílem zavedení systému evidence a elektronického schvalování faktur bylo snížení pracnosti, zvýšení spolehlivosti (ztracené, založené faktury v oběhovém kolečku), snadné kontrola nezaplacených závazků pro koncové odběratele služeb.


Kamishibai - vizuální řízení elektronickou tabulí
(Karel Korous, Řízení a procesy, 15.01.2014)

Termín kamishibai k nám proniká do výrobních firem z Japonska v souvislosti se tzv. Toyota Production System (TPS). Původně toto slovo přitom označuje papírové divadlo s obrázky pro negramotné.


Prestashop import, export XML, EDI
(Karel Korous, Prestashop, 07.08.2011)

Systém prestashop umožňuje  import položek přes administrační rozhraní přes CSV soubor. Tento způsob se hodí hlavně pro počáteční import položek do e-shopu. E-shopy které jsou závislé na aktualizaci od dodavatele (dropshipping) potřebují rychlý  a automatizovaný přenos dat. Tj. přenos stavů skladů, aktuálních cen, obrázků. U nových produktů pak založení materiálového listu a doplnění všech požadovaných dat jako název, popis, zařazení do kategorie, cena, stav skladu, obrázky a atributy.


Prestashop - faktura a dodací list ( 1.3, 1.3.2, 1.4, 1.4.1, 1.4.2, 1.4.3, 1.4.4, 1.4.5)
(Karel Korous, Prestashop, 29.07.2011)

Systém pro elektronické obchodování Prestashop nabízí v základní verzi poněkud osekanou verzi faktury a dodacího listu v PDF. Každopádně na nich chybí údaje na které jsme zvyklí a které vyžadují české zákony (např. rozpis DPH).

logo prestashop

Nabízím úpravu pro Prestashop pro verze 1.3.x.x a 1.4.x.x, kde jsou standardní údaje jako IČ, DIČ, datum zdanitelného plnění (DUZP), datum splatnosti, který se spočítá automaticky dle nastaveného parametru, dále číslo bankovního účtu, variabilní a konstantní symbol. Případně i další volitelné parametry. Zároveň je správně zobrazeno i členění DPH pokud je prodejce plátce, v opačném případě údaje o DPH nejsou uváděny (v souladu s příslušnými zákony).


RFC - mocná zbraň pro přístup do systému SAP
(Karel Korous, SAP, 03.01.2011)

Na téma informačního systému SAP bylo napsáno pozitivního i negativního ledacos, ale jedna skvělá věc se mu nedá upřít. Rozhraní pro volání funkčních modulů SAPu RFC (Remote Function Call). Existuje i knihovna pro jazyk PHP (saprfc.dll), která nám umožní přímý přístup k funkčním modulům SAPu a vytvářet tak webové aplikace mimo SAP.


Vizualizace, moderní trend současnosti?
(Karel Korous, Výroba a plánování, 05.11.2010)

V dnešní době je velice moderní zavádět do průmyslové výroby tzv. vizualizaci. Většinou se jedná o velkoplošné obrazovky nebo o semafory , které zobrazují zjednodušeným způsobem stav zařízení, linky nebo výrobní haly.

Některé sofistikované systémy dokonce operátorovi radí co má dělat (POKA JOKE). Díky dnes nízkým cenám za hardware často management podléhá mylnému dojmu: koupíme tam vizualizaci za pár tisíc a od zítřka nám bude všechno šlapat jako hodinky.


NAVRCHOLU.cz